Reklama

Budowa autostrad

Ruszają prace nad A2 na wschód od Warszawy

Mazowiecki oddział GDDKiA ogłosił w środę przetarg na przygotowanie projektu budowy autostrady A2 na wschód od Warszawy. Postępowanie dotyczy fragmentu trasy o długości 14,6 od węzła Lubelska do istniejącej autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Jak poinformowała w komunikacie GDDKiA, wybrany w drodze przetargu wykonawca ma dostarczyć koncepcję programową, projekt budowlany i projekt wykonawczy.

Planowane lata realizacji inwestycji to 2016-2018. Fragment autostrady A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego powstanie w systemie "Projektuj i buduj" (PiB). Otrzymany od inwestora projekt budowlany będzie mógł zostać przez wykonawcę prac budowlanych zoptymalizowany zanim przystąpi on do robót budowlanych na jego podstawie.

"Dostarczenie projektu budowlanego przyszłemu wykonawcy do ewentualnej optymalizacji przyspieszy i ułatwi realizację inwestycji przez wybrany podmiot, który będzie ją realizował w systemie +PiB+" - podkreśliła GDDKiA.

Reklama

Dyrekcja przekonuje, że gotowy projekt budowany na etapie przetargu pozwoli firmom ubiegającym się o kontrakt na przygotowanie lepszej oferty, co przełoży się na sprawniejszą realizacje kontraktu.

Autostrada będzie przedłużeniem planowanej trasy S2 na odcinku Puławska - Lubelska, czyli fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: NAD

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy