Reklama

Budowa autostrad

Mamy 18 km autostrad więcej. A przybędzie jeszcze 7...

W poniedziałek oddano do ruchu 18-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Jarosław Wschód w kierunku Przemyśla - poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.

Dodała, że zezwolenie wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego obejmuje także 7-kilometrowy odcinek A4 od węzła Jarosław Wschód do węzła Jarosław Zachód.

"Jednak ten fragment trasy nie będzie oddany do ruchu, dopóki nie zakończy się budowa węzła Jarosław Zachód, który budowany jest w ramach sąsiedniego odcinka A4 przez firmę Polimex-Mostostal. Węzeł ten na być gotowy w III kwartale br." - zaznaczyła.

Rarus podkreśliła, że oddany w poniedziałek odcinek A4 będzie dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych kierowców, którzy będą podróżować z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.

Reklama

Wykonawcą całego 25-kilometrowego odcinka autostrady A4 od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl była firma Budimex. Wartość umowy wyniosła 969,2 mln zł. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj. Inwestycja dofinansowana została z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dotychczas na Podkarpaciu korzystać można było z niespełna 7-kilometrowego odcinka autostrady A4, który stanowi część obwodnicy Rzeszowa.

Autostrada A4 biegnie z zachodniej Europy na Ukrainę; leży w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Na ternie Polski trasa przebiega od zachodniej granicy z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Do tej pory wybudowano autostradę A4 na terenie Polski od polsko-niemieckiej granicy przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Tarnowa.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy