Reklama

Budowa autostrad

Łącznik za 110 mln

Samorządowcy przekazali w środę plac budowy nowej drogi łączącej Świdnicę i Żarów (Dolnośląskie) z autostradą A4 firmie Heilit Woerner i Strabag, która wygrała przetarg na jej budowę. Koszt inwestycji to ok. 110 mln zł.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Świdnicy Monika Żmijewska, projekt zakłada budowę drogi na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5, drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy.

"Przekazanie placu budowy rozpoczęło realizację inwestycji" - dodała.

Nowy odcinek drogi swój początek będzie miał ok. 400 metrów od tablicy informującej o wjeździe do miasta. W tym miejscu powstanie duże rondo, które będzie ułatwiało włączenie się do ruchu z drogą biegnąca ze Strzegomia do Świdnicy.

"To jedna z największych inwestycji w powiecie świdnickim i jedyna tak duża inwestycja realizowana przez samorząd powiatowy w Polsce" - mówiła Żmijewska.

Reklama

Koszt całej inwestycji to ok. 110 mln zł. Połowę tej kwoty stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Zakończenie budowy blisko 14-kilometrowego odcinka drogi planowane jest na sierpień 2011 r.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Świdnica | budowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje