Reklama

Budowa autostrad

Już wkrótce autostrada A4 dłuższa o 22 km!

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje oddać do użytku prawie 22- kilometrowy odcinek autostrady A4 od Radymna do granicy państwa w Korczowej.

Jak poinformował Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie, trwa odbiór tej inwestycji. "Czekamy m.in. na wydanie decyzji na użytkowanie obiektów drogowych. Mamy nadzieję, że wszelkie niezbędne zezwolenia uda się uzyskać przed świętami Bożego Narodzenia" - dodał.

Reklama

Prawie 22-kilometrowy odcinek autostrady A4 Radymno-Korczowa budowała grecka firma J&P Avax. Inwestycja realizowana była systemem projektuj-buduj; wartość umowy wyniosła prawie 820 mln zł. Odcinek ten, podobnie jak cała autostrada A4 na Podkarpaciu, miał być gotowy na Euro 2012.

Grecka spółka oprócz drogi wybudowała również m.in. dwa wiadukty oraz estakadę z przejściem dla zwierząt.

Do tej pory wybudowano autostradę A4 od polsko-niemieckiej granicy w Jędrzychowicach przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Tarnowa. W budowie są jeszcze dwa odcinki tej trasy od Tarnowa do Dębicy i od Rzeszowa do Jarosławia; oba mają być gotowe do końca 2014 r. Łączna długość autostrady A4 w Polsce wyniesie ok. 670 km.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: autostrada A4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama