Reklama

Budowa autostrad

Jest zgoda na ostatni odcinek drogi ekspresowej S3

Została wydana zgoda na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Dargobądz. Przekazanie placu budowy nastąpi w ciągu 7 dni i wykonawca będzie mógł rozpocząć prace.

W grudniu ubiegłego roku decyzję ZRID uzyskał odcinek Dargobądz - Troszyn, a w budowie jest odcinek Bolków - Lubawka na Dolnym Śląsku. W 2024 roku planowane jest zakończenie realizacji odcinka Świnoujście - Troszyn, wówczas cała S3 od wybrzeża bałtyckiego do granicy z Czechami będzie gotowa.

Dwujezdniowa droga S3 od Świnoujścia

Odcinek Świnoujście - Troszyn został podzielony na dwa odcinki realizacyjne. Odcinek Świnoujście - Troszyn, dla którego została dzisiaj wydana decyzja ZRID będzie rozpoczynał się od ronda na wyjeździe z tunelu w Świnoujściu. Koniec odcinka nastąpi przed węzłem Dargobądz. Od tego węzła będzie rozpoczynał się odcinek Dargobądz - Troszyn. Nowobudowana S3 włączy się w istniejącą obwodnicę Troszyna.   

Reklama

Obecna DK3 na tym odcinku jest jednojezdniowa, co nie zapewnia odpowiedniej przepustowości dla ruchu drogowego i negatywnie wpływa na bezpieczeństwo (np. potencjalne zderzenia czołowe). Dlatego konieczna jest budowa dwujezdniowej S3, która zapewni możliwość przejazdu bez zatorów i spowolnień ruchu. Ma to szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę rozwój połączeń promowych i portu w Świnoujściu.  

Droga S3 Świnoujście - Dargobądz

Odcinek ma długość 17 km. Rozpoczyna się od połączenia z tunelem w Świnoujściu w pobliżu terminala promów morskich, a kończy na zachód od węzła Dargobądz. Na trasie powstaną cztery węzły drogowe - Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje. Wybudowanych zostanie również 10 wiaduktów i dwie estakady oraz kładka dla pieszych. Powstaną również przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.   

oprac. Michał Domański

GDDKiA/Interia.pl

***

Dowiedz się więcej na temat: droga ekspresowa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy