Reklama

Budowa autostrad

Budowa obwodnic idzie zgodnie z planem

Wszystko idzie zgodnie z planem, mamy pieniądze na budowę obwodnic - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To oznacza, że przez trzy lata drogowcom udało się budować 118 metrów obwodnic dziennie. GDDKiA twierdzi też, że jej planom nie przeszkodzą budżetowe cięcia.

Reklama

GDDKiA chwali się także tym, że obecnie buduje 90 kilometrów obwodnic, a plany do końca przyszłego roku zakładają otwarcie ponad 100 kilometrów tych dróg.

Reporter RMF FM pytał rzecznika Dyrekcji Marcina Hadaja, czy są jakieś problemy w związku z okrojeniem przez rząd budżetu na plan budowy dróg do 2012 roku. Odpowiedź jest zastanawiająca. - Właściwie jeśli chodzi o obwodnice, ta operacja nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji. Oczywiście musieliśmy ograniczyć liczbę przetargów, które były planowane do rozstrzygnięcia - powiedział Hadaj.

Rzecznik przekonywał też, że pieniądze na obwodnice są, bo zostały zakontraktowane jeszcze przed kryzysem.

- Problemy oczywiście pojawiają się, tak jak zawsze w przypadku inwestycji na drogach krajowych, ale nie są to problemy, które by w jakiś bardzo konkretny sposób utrudniały realizację tych założeń, które zostały przyjęte - mówił.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Niezgodna | Ida | obwodnica | GDDKiA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje