Reklama

Budowa autostrad

Autostrada A2 jest o 30... metrów za krótka!

To nie koniec epopei z budową autostrady A2 do Warszawy.

Jak dowiedział się nasz reporter, w samej stolicy wciąż brakuje 30 metrów tej trasy na połączeniu z południową obwodnicą stolicy, czyli trasą S2. Możliwe, że na wybudowanie brakującego fragmentu, Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad będzie musiała ogłosić nowy przetarg.

- Wykonawca autostrady nie miał do czego podłączyć swojego fragmentu trasy, bo opóźniła się budowa obwodnicy. Zabrakło nasypów - tłumaczy rzecznik drogowej dyrekcji na Mazowszu Małgorzata Tarnowska.

Teraz urzędnicy muszą dokładnie obliczyć, ile będzie kosztowało wybudowanie brakującego 30-metrowego fragmentu. Mogą to bowiem zlecić bez przetargu firmie budującej obwodnicę, lub każdej innej. Może się jednak okazać, że przetarg jest niezbędny. Jego rozstrzygnięcie potrwa pewnie kilka tygodni, pod warunkiem, że w ogóle znajdzie się firma, która będzie chciała mobilizować sprzęt dla 30-metrowego odcinka autostrady.

Reklama

Pozostaje mieć nadzieję, że drogowcy zdążą zanim obwodnica będzie gotowa. W przeciwnym wypadku może będzie potrzebny tymczasowy most między obwodnicą, a autostradą.

Część międzynarodowej drogi

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce ma przebiegać od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Na terenie Polski będzie miała długość ok. 660 km. Obecnie kierowcy mogą dojechać autostradą A2 od granicy państwa z Niemcami do Warszawy. Jedynym odcinkiem A2 na wschód od Wisły, którym można jeździć, jest obwodnica Mińska Mazowieckiego o długości około 20 km.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje