Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3. Ile kilometrów przejedzie "w trasie"?

Mówi się, że samochody elektryczne nadają się głównie do miasta z uwagi na relatywnie nieduży zasięg oraz fakt, że o wiele szybciej znika on podczas jazdy z większymi prędkościami. Jako, że nasz Volkswagen ID.3 ma całkiem spory deklarowany zasięg (420 km), pozwala to poważnie myśleć o dalszych wycieczkach.

Niestety obecne temperatury oscylujace w granicach 0 stopni Celsjusza mają bardzo niekorzystny wpływ na ogniwa litowo-jonowe.

Dlatego też po naładowaniu auta na 100 proc., zobaczyliśmy zasięg jedynie...  280 km.

To już nas lekko zaniepokoiło - skoro pokonamy taki dystans, szacowany na podstawie eksploatacji miejskiej, to jaki będzie w trasie, gdzie prędkości są znacznie większe, a szans na odzyskiwanie energii przy hamowaniu znacznie mniej.

Tymczasem ID.3 bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Po pokonaniu 192 km nadal mieliśmy 123 km zasięgu! Okazuje się więc, że przy rozważnym obchodzeniu się z gazem, elektryk Volkswagena pokona na jednym ładowaniu trasę mierzącą ponad 300 km i to pomimo niekorzystnych temperatur.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy