Volkswagen ID.3 będzie komunikował się z kierowcą światłem

Nowy pomysł na przekazywanie informacji kierowcy przez samochód zadebiutuje w pierwszym modelu z rodziny ID Volkswagena. Tylko czy to faktycznie będzie przydatne rozwiązanie?

Volkswagen nie podzielił się niestety wideo prezentującym działanie tego rozwiązania w praktyce. Z informacji prasowej możemy się tylko dowiedzieć, że ID.3 będzie informował kierowcę o różnych rzeczach, za pomocą listwy LEDowej, biegnącej przez deskę rozdzielczą. Chodzi więc najpewniej o widoczny na zdjęciu pasek świetlny, oddzielający ciemniejszą połowę deski rozdzielczej, od jaśniejszej.

A jak to działa? Za pomocą prostych animacji w różnych kolorach, auto będzie nas informowało o przychodzącym połączeniu telefonicznym, będzie towarzyszyć poleceniom z nawigacji, ostrzeżeniom systemów bezpieczeństwa, a nawet rekomendować zmianę pasa ruchu.

Reklama

Na ile to rozwiązanie okaże się pomocne, będziemy mogli ocenić dopiero podczas testu ID.3. Na chwilę obecną mamy jednak pewne wątpliwości co do tego, czy migające światła nie będą bardziej przeszkadzać, niż pomagać kierowcy. Kierowcy, który niekoniecznie będzie wiedział (lub pamiętał), co znaczy niebieska linia przesuwająca się przez całą deskę rozdzielczą, albo dwa czerwone paski biegnące z dwóch stron, aby spotkać się pośrodku.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy