Playstation na kołach. Sony i Honda podały datę debiutu wspólnych modeli

O tym, że Honda oraz Sony planują wspólną produkcje samochodów elektrycznych informowaliśmy już na początku roku. Teraz jednak plany te stały się rzeczywistością i jak wynika z oficjalnych informacji – nowe, elektryczne modele premium – trafią do pierwszych klientów już za 4 lata. Pojazdy mają kłaść duży nacisk na technologie oraz… rozrywkę.

 

Honda i Sony połączyły siły by skoncentrować się na produkcji pojazdów elektrycznych i rozwoju usług z zakresu elektromobilności. Wkład Hondy w nowe przedsięwzięcie to wiedza w zakresie produkcji samochodów, sprzedaży i obsługi serwisowej, natomiast Sony zajmuje się telekomunikacją, rozwiązaniami sieciowymi, rozrywką i systemami wsparcia kierowcy. Obie firmy osiadają po 50 proc. praw do marki.

Produkt premium

Chociaż na ten moment niewiele wiadomo na temat samych modeli, producent uchylił rąbka tajemnicy w kwestiach swojego planu biznesowego. Przede wszystkim samochody nowej marki mają wyróżniać się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, bogatym wyposażeniem dodatkowym, a także rewolucyjnymi funkcjami informacyjno-rozrywkowymi. Czy to oznacza wmontowaną konsole do gier, umożliwiającą uruchomienie produkcji firmy Sony w trakcie ładowania? Byłoby super! 

Reklama

Yasuhide Mizuno, prezes Honda Mobility, podkreślił natomiast, że każdy egzemplarz będzie na swój sposób wyjątkowy, a jako produkt premium, nie będą one przeznaczone do sprzedaży na dużą skalę. Przy tym wszystkim samochody mają być dostępne w "rozsądnej cenie", a sama ich sprzedaż w dużym stopniu skupi się wokół internetu.

Pierwsze samochody już za 4 lata

Pierwsze pojazdy będące wynikiem wspomnianej współpracy trafią do sprzedaży w 2026 roku. Zamówienia będzie można składać rok wcześniej. Czy nowe modele będą bazowały na zaprezentowanych przez Sony konceptach - Vision-S 01 oraz Vision-S 02? Być może wkrótce uzyskamy odpowiedź na to pytanie. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy