"Mój elektryk" z zastrzykiem gotówki. BOŚ zwiększa budżet programu

Program dofinansowania do zakupu samochodu elektrycznego lub wodorowego "Mój elektryk" cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że zdecydowano o podniesieniu puli dostępnych środków o 100 mln zł.

Środki pochodzić będą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednak nie wszyscy zainteresowani zakupem auta elektrycznego będą mogli z nich skorzystać.

BOŚ dostanie 100 mln na leasingi

Dodatkowa transza będzie bowiem przeznaczona na dopłaty jedynie do leasingu samochodów elektrycznych lub wodorowych. Zainteresowanie tą formą wejścia w posiadanie samochodu zeroemisyjnego okazało się tak duże, że dodatkowe środki są niezbędne do zaspokojenia aktualnego popytu.

Dodatkowe 100 mln zł zostanie przekazane do BOŚ S.A., ponieważ tylko ten bank jest obecnie upoważniony do dysponowania środkami z programu właśnie pod kątem dofinansowanie umów leasingowych.

Reklama

Podwojenie środków, chętnych nie brakuje

Pierwotnie na same tylko leasingi pojazdów elektrycznych i wodorowych przeznaczono 20 mln zł. Następnie, w marcu tego roku, pulę tę powiększono o 80 mln zł. Aktualnie zapadła więc decyzja o podwojeniu budżetu. Nic w tym dziwnego, bowiem szacuje się, że za większością wniosków o dofinansowanie stoją właśnie przedsiębiorcy (choć leasing w programie "Mój elektryk" może wziąć także osoba fizyczna), którzy w ponad 70 proc. przypadków wybierają właśnie leasing jako formę finansowania zakupu.

Od momentu kiedy BOŚ zaczął realizować program "Mój elektryk", tj. od listopada 2021, do banku wpłynęły 3152 wnioski o dofinansowanie, z których na ten moment rozpatrzono 2599, na łączną kwotę 81,5 mln zł.

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy