Mercedes wypuści sześć nowych elektryków w ciągu dwóch lat

Zapowiadany od jakiegoś czasu wysyp elektrycznych Mercedesów, niedługo stanie się faktem. Producent zapowiada premiery sześciu nowych modeli, należących do submarki EQ, które zobaczymy do 2022 roku.

Nie od dziś wiadomo, że Mercedes planuje stworzyć paralelną linię modelową, należącą do submarki EQ, która ma oferować szeroką alternatywę, dla spalinowych aut producenta. Obecnie w gamie znajdziemy dwa takie modele - SUVa EQC oraz vana EQV.

Już 20 stycznia 2021 roku dołączy do nich EQA - kompaktowy SUV (odpowiednik GLA). Jego produkcja w fabryce w Rastatt już się rozpoczęła. Również w przyszłym roku z taśm zakładu w Kecskemé zacznie zjeżdżać jego większy brat - EQB, czyli elektryczny odpowiednik GLB (później produkcja ruszy także w Pekinie). Dokładna data premiery tego SUVa nie została jeszcze podana.

Reklama

Mercedes planuje także rozpoczęcie w pierwszej połowie 2021 roku, produkcji modelu EQS (fabryka w Sindelfingen). Jak łatwo się domyślić, będzie to elektryczny odpowiednik flagowej klasy S. Jako pierwszy skorzysta on z nowej architektury, przeznaczonej dla najbardziej luksusowych elektrycznych modeli marki.

Druga połowa 2021 roku przyniesie z kolei EQE, czyli plasowanego segment niżej sedana, odpowiednika klasy E. Auto produkowane będzie w Bremen, a niedługo później także w Pekinie.

Rok 2022 stanie natomiast pod znakiem SUVów - wtedy ruszy produkcja modeli EQE SUV oraz EQS SUV. Będą to zatem odpowiedniki modeli GLE oraz GLS. W fabryce w amerykańskim Tuscaloosa już trwają przygotowania do wdrożenia produkcji tych elektrycznych SUVów.

Już za dwa lata Mercedes będzie miał zatem w gamie osiem elektrycznych modeli, należących do submarki EQ, produkowanych w siedmiu fabrykach na trzech kontynentach.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy