Ford F-150 Lightning zasili energią cały dom nawet przez 3 dni

Elektryczny pickup F-150 Lightning, dzięki sporemu zestawowi baterii i odpowiedniemu wyposażeniu potrafi zagwarantować tyle energii elektrycznej, ile zazwyczaj zużywa przeciętny amerykański dom przez 3 dni.

Ford pracuje nad upowszechnieniem dwukierunkowego przepływu energii pomiędzy F-150 Lightning a domową siecią elektryczną.

Przy zestawie baterii o pojemności 131 kWh pickup może zapewnić trzydniowe zasilanie przeciętnego amerykańskiego domostwa w przypadku braku dostaw prądu. Jeżeli jednak mieszkańcy ograniczyli by korzystanie z urządzeń elektrycznych potężny akumulator mógłby starczyć nawet na 10 dni.

W przypadku USA - bo na razie tylko tam jest dostępny F-150 Lightning - jest to o tyle nośny temat, że przerwy w dostawach prądu zdarzają się tam coraz częściej. Tylko w 2020 roku przeciętnie Amerykanin doświadczył 8-godzinnego braku energii w swoim miejscu zamieszkania.

Reklama

Rozwiązania dla klientów indywidualnych i dla firm

Aby jednak korzystać z dwukierunkowego przesyłu energii pomiędzy domem a F-150 Lightning, klienci detaliczni będą musieli mieć zainstalowaną stację ładowania Ford Charge Station Pro opracowaną wspólnie z firmą Siemens oraz Home Integration System.

Cały zespół urządzeń składa się m.in. z falownika oraz akumulatora startowego oraz przełącznika zasilania. W opcji jest też skorzystanie z pomocy współpracującej z Fordem firmy Sunrun, która dodatkowo może zamontować panele słoneczne na dachu oraz przydomowy magazyn energii, a to sprawi, że ładowanie i jazda elektrycznym pickupem Forda będzie naprawdę ekologiczna.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ford F-150 Lightning | samochody elektryczne | pick-up

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama