Elektryfikacja kamperów postępuje. Oto Opel Zafira-e Life Crosscamp Flex

Na Caravan Salon 2022 firma Crosscamp zaprezentuje elektrycznego kampera. Bazą do jego powstania był Opel Zafira-e Life. Crosscamp Flex - najprawdopodobniej - dołączy do gamy Crosscampów napędzanych silnikami Diesla w przyszłym roku.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz więcej osób decyduje się na spędzanie wakacji właśnie w kamperach.

Opel Zafia-e Life Crosscamp Flex, czyli elektryczny kamper

Opel Zafira-e Life to samochód, który oferuje dużo przestrzeni, a przy tym dysponuje napędem elektrycznym. Stanowi świetną bazę na kampera, więc taka odmiana właśnie powstała. Opel Zafira-e Life w wersji Crosscamp Flex pojawi się na Caravan Salon 2022, który ma się odbyć między 26 sierpnia a 4 września.

Samochód posiada litowo-jonowy akumulator trakcyjny o pojemności 75 kWh, który - przynajmniej teoretycznie - umożliwia pokonywanie dalszych tras. Umieszczony jest on pod przestrzenią ładunkową, dzięki czemu nie powoduje utraty miejsca w środku. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się niżej, a to ułatwia pokonywanie zakrętów. Zasięg auta ma wynosić do 322 km.

Reklama

Energię "zatankować" można z ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub nawet z gniazdka elektrycznego w domu. Jeśli pojazd ładowany jest prądem stałym o mocy 100 kW, uzupełnienie energii do 80 proc. pojemności akumulatora ma zajmować ok. 48 minut.

Z racji, że kamper stanowi mobilne mieszkanie, potrzebuje też więcej energii, żeby zaspokoić podstawowe potrzeby jego użytkowników (np. dostarczanie prądu do chłodziarki). Żeby zachować zapas energii w akumulatorze trakcyjnym na potrzeby napędu, pojawił się akumulator pomocniczy o pojemności 95 Ah. Zasila on oświetlenie, chłodziarkę, a także gniazdo USB, które posłuży do ładowania aparatów fotograficznych, smartfonów.

Opel Zafia-e Life Crosscamp Flex. Mogą nocować 4 osoby

Elektryczny Crosscamp Flex ma oferować wszystko, co potrzebne na kilkudniową wyprawę z dala od domu. Możemy w nim znaleźć: obrotowe przednie fotele (obrót o 180 stopni), aneks kuchenny ze zlewem, kuchenkę gazową, szafki, a także pojemniki na wodę pitną i ścieki. W Crosscampie mogą nocować cztery osoby, a to za sprawą tylnej kanapy, mogącej zmienić się w dwuosobowe łóżko, oraz dwóch miejsc do spania znajdujących się pod podnoszonym dachem.

Crosscamp oparty na Zafirze-e Life jest wyposażony w standardzie w systemy wspomagające kierowcę. To m.in. systemy hamowania awaryjnego, wykrywania zmęczenia kierowcy, asystent pasa ruchu, a także ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający.

Na Opla Zafirę-e Life Crosscamp Flex przyjdzie jeszcze poczekać

Ci, którzy mają ochotę wybrać się w podróż Crosscampem na bazie elektrycznego Opla, będą musieli trochę poczekać. Do gamy Crosscampów z silnikiem Diesla dołączy on w 2023 roku. Ponadto marka planuje także zaoferowanie elektrycznego kampera o nazwie Crosscamp Lite.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opel | Opel Zafira

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy