Samochody elektryczne

Citroen e-C4 i e-C4 X otrzymają nowe napędy. Będzie większa moc i zasięg

Francuski producent zdecydował się rozbudować ofertę modeli e-C4 i e-C4 X, wprowadzając nowy wariant elektrycznego napędu. Skutkiem jest nie tylko wyższa moc, ale także o ponad 17 proc. większy zasięg. Przynajmniej według norm WLTP.

Elektryczne modele e-C4 i e-C4 X były do tej pory dostępne wyłącznie z silnikami o mocy 136 KM i akumulatorami 50 kW. Teraz jednak dołączają do nich warianty wyposażone w najnowszą wersję elektrycznego napędu, która charakteryzuje się nie tylko wyższą mocą, ale też większą wydajnością.

Citroen e-C4 i e-C4 X. Nowy elektryczny silnik, nowa moc

Nowy hybrydowy synchroniczny silnik elektryczny (HSM) o mocy 115 kW (156 KM) w pewnym sensie zastępuje dotychczasową jednostkę z magnesami trwałymi. Dla klientów oznacza to głównie większą o 20 KM moc.

Istotnych zmian doczekał się także akumulator, który zmienił nieco swój skład chemiczny i obecnie charakteryzuje się wyższym stosunkiem niklu. Całość skutkuje lepszą gęstością energii i większą o 4 kWh pojemnością, a to z kolei oznacza większą wydajność.

Reklama

Citroen e-C4 i e-C4 X. Do 421 km według norm WLTP

Jak zapewnia Citroen - wszystkie te ulepszenia znacząco wpłynęły na zasięgi samochodów, a także poprawiają efektywność energetyczną, zmniejszając średnie zużycie energii do 12 kW/h.

W zależności od wersji wyposażenia, nowe Citroeny e-C4 i e-C4 X 156 KM / 54 kWh oferują zasięg od 415 do 421 km - według norm WLTP. To średnio o 17 procent więcej względem starszych napędów. Obecnie średnie zużycie energii wynosi 12 kW/h, a średni zasięg w warunkach ruchu miejskiego przy temperaturach zbliżonych do 0°C, wzrósł o 30 kilometrów.

Co ważne - pomimo zwiększonej pojemności akumulatorów, czasy ładowania nie ulegają wydłużeniu.

Citroen e-C4 i e-C4 X - dostępność w Polsce?

Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy nowe napędy trafią do polskiej oferty Citroena oraz czy będą dostępne równolegle ze starszymi silnikami. Według oficjalnego komunikatu prasowego - mocniejszy wariant napędowy miałby być dostępny od wersji wyposażenia "Shine". 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Citroen | Citroen C4 | Citroen C4 X | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy