Samochody autonomiczne

Autonomiczna Tesla już w 2024 roku? Elon Musk nie ma wątpliwości

Tesla pracuje nad samochodem, który nie będzie posiadał kierownicy oraz pedałów. W pełni autonomiczny pojazd miałby trafić do oficjalnej produkcji już za dwa lata. Czy to możliwe? Elon Musk twierdzi, że jak najbardziej.

Ekologiczne i w pełni zautomatyzowane taksówki to niewątpliwie nadchodząca przyszłość transportu miejskiego. Zdanie to zdaje się także podzielać sam Elon Musk, który już od dłuższego czasu wspomina o autonomicznym samochodzie marki Tesla. Podczas niedawnego spotkania z inwestorami w trakcie, którego chwalono się wynikami przedsiębiorstwa, wspomniał on o szczegółach nowego projektu.

Tesla Robotaxi ma być innowacyjnym środkiem transportu, łączącym klasyczną motoryzację z technologiami rodem z filmów science fiction. Samochód ma działać całkowicie autonomicznie i poruszać się bez najmniejszej ingerencji człowieka. Tym samym na jego wyposażeniu nie znajdziemy kierownicy ani pedałów.

Reklama

Tesla Robotaxi - data produkcji i więcej szczegółów

Chociaż na obecną chwilę nie wiadomo nic w kwestii jego wyglądu, Elon Musk zapewnia, że podobnie jak w przypadku modelu Cybertruck, ten również będzie zwracał na siebie uwagę futurystyczną stylistyką. Ponadto ma zaskakiwać swoimi rozwiązaniami technicznymi i być zoptymalizowanym w celu osiągniecia idealnej równowagi pomiędzy kosztem podróży, a możliwym do przejechania zasięgiem. Co najważniejsze - wszystko wskazuje, że jego masowa produkcja mogłaby się rozpocząć już w 2024 roku.

Zapytany o więcej szczegółowych na temat nowego modelu Tesli, Elon Musk nabiera jednak wody w usta. Ekscentryczny miliarder twierdzi jednak, że nie wyklucza zorganizowana specjalnego wydarzenia w przyszłym roku. Miałby on się skupiać wyłącznie na wspomnianym projekcie. 

Pozostaje zatem czekać. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Elon Musk | samochody autonomiczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama