Rynek paliw

Spokojnie na stacjach paliw. Właściciele diesli mają odrobinę lżej

Ceny paliw na stacjach w trwającym tygodniu są stabilne. O 7 gr na litrze spadły ceny oleju napędowego, nie zmieniły się z kolei ceny benzyny i gazu LPH - wynika z analizy e-petrol.pl

"Połowa listopada to na stacjach czas stabilizacji cenowej, a jedynym paliwem, które potaniało jest olej napędowy. W ciągu ostatniego tygodnia średnia ogólnopolska cena diesla spadła o 7 gr do poziomu 7,84 zł/l. Nie zmieniły się natomiast ceny benzyny 95 i autogazu, które wynoszą 6,62 i 3,02 zł/l" - poinformował w środę e-petrol.pl.

Najtaniej zatankujemy w Wielkopolsce. Najdrożej - na Dolnym Śląsku

Dodano, że na paliwowej mapie Polski aktualnie wyróżnia się Wielkopolska, w której najmniej kosztuje zakup benzyny 95  oraz oleju napędowego. "W tej części kraju za litr wspomnianych paliw płaci się odpowiednio: 6,55 i 7,79 zł". W takiej samej cenie co w Wielkopolsce tankuje się też benzynę w województwie świętokrzyskim, gdzie e-petrol.pl odnotował też najniższe ceny LPG. Za jego litr płaci się tam przeciętnie 2,84 zł.

Reklama

Według danych portalu "zdecydowanie najdroższe" paliwa są na Dolnym Śląsku, gdzie średnie ceny benzyny 95, oleju napędowego i autogazu wynoszą: 6,66; 7,86 i 3,24 zł/l. "Benzyna 95-oktanowa tyle samo kosztuje też na Podkarpaciu, a olej na Podlasiu" - zaznaczył e-eptrol.pl. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy