Rynek paliw

Spadają ceny benzyny Pb 95. Niestety pozostałe paliwa znów drożeją

Pomimo, że PKN Orlen obniża ceny i znosi limity na stacjach paliw, analitycy zwracają uwagę, że w kraju spadają głównie ceny Pb 95. Olej napędowy i autogaz znowu drożeją.

 

Chociaż ceny ropy naftowej zaczęły spadać i w hurtowej sprzedaży paliw pojawiły się obniżki, powody do zadowolenia mogą mieć na razie jedynie kierowcy tankujący benzynę 95-oktanową. W ciągu minionego tygodnia na stacjach coraz bardziej zauważalne są niższe ceny benzyny Pb95, która potaniała średnio o 7 groszy na litrze i kosztuje dziś 6,79 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że nie przestaje drożeć olej napędowy, którego cena po ostatniej "szokowej podwyżce" znów wzrosła - tym razem o 13 groszy. W porównaniu do ostatniego notowania o 50 groszy droższy jest także autogaz, oferowany w sprzedaży detalicznej. Na pojedynczych stacjach w Polsce pojawiła się nawet cena powyżej 4 zł za litr tego paliwa.

Reklama

Jak wynika z najnowszego raportu - benzynę Pb95 można zatankować w najbardziej atrakcyjnych cenach na stacjach województwa świętokrzyskiego, gdzie kosztuje ona średnio 6,77 zł/l. Olej napędowy jest najtańszy na Opolszczyźnie i Podkarpaciu, na których płaci się za jego litr 7,54 zł. Na Lubelszczyźnie natomiast z ceną 3,67 zł/l najmniej kosztuje LPG.

Tankowanie benzyny 95-oktanowej jest obecnie najdroższe we wspomnianym województwie lubelskim, gdzie jej litr kosztuje 6,92 zł. Na Warmii i Mazurach najwięcej płaci się za olej napędowy, którego litr oferowany jest po 7,69 zł. W województwach lubuskim, pomorskim i zachodniopomorskim odnotowano zaś najwyższe ceny LPG - w tych częściach Polski za litr tego paliwa płaci się przeciętnie 3,84 zł.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | stacje paliwowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy