Rynek paliw

Przed majówką ceny paliw idą w górę. Najbardziej drożeje olej napędowy

W ostatnich dniach znów wzrosły cen paliw. Wyjazd na majówkę w tym roku będzie wyjątkowo drogi. Cena oleju napędowego wzrosła o 8 gr do 7,21 zł/l, o 3 gr wzrosły koszty tankowania benzyny 95, o 2 gr potaniał natomiast gaz LPG.

Portal e-petrol.pl poinformował w środę, że na kilka dni przed majówką, z wyjątkiem autogazu, ceny wszystkich paliw ponownie wzrosły.

Najbardziej drożeje olej napędowy

"Kolejny raz najbardziej podrożał olej napędowy. Od połowy kwietnia średnia ogólnopolska cena tego paliwa dynamicznie rośnie i od tego czasu poszła w górę już o 22 gr. Aktualnie za litr diesla płaci się 7,21 zł - tj. o 8 gr. więcej w porównaniu do poprzedniego notowania" - zwrócił uwagę e-petrol.pl.

Dodano, że o 3 grosze na litrze wzrosły koszty tankowania benzyny 95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,49 zł. Nieznacznie - o 2 grosze - potaniało natomiast LPG, za którego litr płaci się 3,62 zł - wyliczył e-petrol.pl.

Reklama

Gdzie zatankujemy najtaniej, a gdzie najdrożej?

Z najnowszego raportu e-petrol.pl, dotyczącego sytuacji na stacjach, wynika że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej obowiązują w województwie śląskim i wielkopolskim, gdzie jej litr kosztuje 6,45 zł. Pb95 jest natomiast najdroższa na Podlasiu, na którym za tę samą jej ilość płaci się 6,53 zł. 

Olej napędowy z ceną 7,17 zł/l jest najtańszy w województwie łódzkim, a najdroższy w Małopolsce, w której kosztuje średnio 7,26 zł. 

Najmniej za zakup LPG płaci się na Lubelszczyźnie - 3,49 zł/l, a najwięcej na Mazowszu - 3,73 zł/l. 

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: majówka | ceny paliw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama