Rynek paliw

Paliwo będzie tanieć. Eksperci zapowiadają pierwsze obniżki

Eksperci jasno wskazują na tendencję spadkową cen paliw na całym rynku. Zapowiedziane obniżki widać już na stacjach Orlenu i z czasem będą wprowadzane także przez innych sprzedawców.

 

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział w poniedziałek, że ceny na stacjach Orlenu zostaną obniżone o 34 gr/l do średniego poziomu 7,55 zł w przypadku oleju napędowego i o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł w przypadku benzyny.

Jej zdaniem nie jest to jednak decyzja, "która wynika tylko i wyłącznie z dobrej woli", gdyż została ona uwarunkowana sytuacją na rynku ropy naftowej i rynku walutowym.

Reklama

Zwróciła przy tym uwagę, że obniżenie cen paliw na całym rynku może potrwać nawet kilkanaście dni. Chodzi o to - wyjaśniała - że na niektórych stacjach wciąż sprzedawane są zapasy paliwa z droższych dostaw z 8, 9 czy 10 marca.

Według Urszuli Cieślak nie należy jednak spodziewać się bardzo dużego zróżnicowania cen między stacjami. Jej zdaniem będą się one mieścić w granicach poniżej 7 zł za litr benzyny i poniżej 8 zł za litr dla oleju napędowego.

Także Jakub Bogucki, analityk rynku paliw uważa, iż z dużym prawdopodobieństwem zasygnalizowane obniżki będą pojawiać się w kolejnych dniach na stacjach.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orlen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy