Rynek paliw

Niespodzianka na stacjach. Coś się dzieje z cenami oleju napędowego

​Kierowcy samochodów z silnikami Diesla mają powody do optymizmu. Ceny oleju napędowego niespodziewanie spadają.

Analitycy rynku paliwowego tego nie przewidywali, ale takie są fakty. W ciągu tygodnia średnie ceny oleju napędowego spadły aż o 17 gorszy i obecnie wynoszą 7,28 zł/l. 

Olej napędowy już tylko o 56 gr droższy od benzyny. A był o złotówkę

Z kolei - jak informuje e-petrol.pl - ceny benzyny 95 wzrosły o 5 groszy i wynoszą dziś średnio 6,72 zł/litr. Różnice w cenie między oboma radzajami paliwa wciąż jest dość spora, bo wynosi 56 groszy, ale jeszcze niedawno za olej napędowy trzeba było płacić o złotówkę więcej niż za benzynę.

Średnie ceny benzyny 98 wynoszą zaś obecnie 7,40 zł/l i jest o 1 gr więcej niż tydzień temu. O tyle samo podrożał gaz LPG, za który dziś na stacjach kierowcy płacą 3,25 zł/l.

Gdzie tankujemy najdrożej, a gdzie najtaniej?

Jak podają analitycy e-petrol.pl, benzynę najtaniej w tym tygodniu tankują kierowcy z województwa śląskiego (średnio 6,63 zł/l). Najdroższym województwem jest świętokrzyskie, gdzie litr benzyny 95 kosztuje 6,87 zł/l. Jeśli chodzi o olej napędowy w tym samym regionie świętokrzyskim mamy natomiast najniższą cenę średnią - wynoszącą 7,13 zł/l. Najdroższy diesel jest w tym tygodniu na Dolnym Śląsku, gdzie kosztuje 7,37 zł/l.

Reklama

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy