Rynek paliw

Na stacjach benzynowych pojawiły się podwyżki

W pierwszych dniach sierpnia sytuacja cenowa na stacjach z pewnością budzi rozczarowanie części kierowców, ponieważ wszystkie paliwa z wyjątkiem autogazu, podrożały.

Największa podwyżka dotyczy benzyny Pb95, której średnia, ogólnopolska cena wzrosła o 4 grosze i wynosi dziś 4,37 zł/l. O 3 grosze więcej tankujący płacą również za litr Pb98 i oleju napędowego, oferowanych na stacjach po 4,69 i 4,30 zł/l.  Zgodnie z analizami e-petrol.pl na stabilnym poziomie utrzymała się natomiast cena autogazu, która już czwarty tydzień wynosi 1,99 zł/l.  

Na paliwowej mapie Polski tradycyjnie już regionem z najbardziej atrakcyjnymi cenami paliw jest województwo śląskie, w którym najmniej płaci się za tankowanie benzyn i oleju napędowego: 4,29; 4,56 i 4,24 zł/l (identyczną cenę Pb98 e-petrol.pl zarejestrował też w Wielkopolsce). W tym tygodniu LPG jest zaś najtańsze na Warmii i Mazurach oraz na Lubelszczyźnie, gdzie jego litr kosztuje średnio 1,95 zł. 

Reklama

Aktualnie najdrożej jest w województwie opolskim, w którym litr benzyn kosztuje przeciętnie 4,45 i 4,83, a ta sama ilość diesla 4,38 zł/l (tyle samo olej kosztuje na Podlasiu). W województwie zachodniopomorskim natomiast najwięcej płaci się za tankowanie LPG - 2,07 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy