Rynek paliw

Kolejna obniżka na stacjach paliw

W pierwszym tygodniu maja, zgodnie z prognozami e-petrol.pl, paliwa w sprzedaży detalicznej znów potaniały i już nie tylko popularna "95" sprzedawana jest za mniej niż 4 zł/l.

Jak wynika z najnowszego badania sytuacji cenowej na stacjach, na przestrzeni ostatnich kilku dni cena benzyny Pb95 spadła o 4 grosze i aktualnie paliwo to oferowane jest najtaniej w historii notowań e-petrol.pl -  przeciętnie po 3,88 zł/l. O 5 groszy mniej niż przed "majówką" tankujący płacą także za litr Pb98 - 4,24 zł. Wynosząca 5 groszy obniżka dotyczy również diesla, którego cena ulokowała się na poziomie 3,99 zł/l, po raz ostatni zarejestrowanym przez e-petrol.pl równo 4 lata temu. Ze spadkowej tendencji nie wyłamał się też autogaz, sprzedawany dziś po 1,69 zł/l, tj. o 6 groszy taniej niż przed tygodniem. 

Reklama

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się obecnie Górny Śląsk, gdzie najmniej kosztuje zakup benzyny 98-oktanowej oraz oleju napędowego: 3,95 oraz 3,80 zł/l. W województwie świętokrzyskim natomiast najtańsza jest Pb95 i autogaz, które sprzedawane są tam przeciętnie po 3,67 i 1,54 zł/l. 

Już jedynie w województwie zachodniopomorskim za litr benzyny 95-oktanowej płaci się powyżej 4 zł  - w tej części kraju kosztuje ona średnio 4,04 zł. Pozostałe paliwa, oferowane po 4,44; 4,14 i 1,82 zł/l, są także najdroższe w tym regionie.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy