Polskie drogi

Znów tragedia na przejściu. Piesza wpadła pod ciężarówkę

Na przejściu dla pieszych w Nowym Mieście Lubawskim samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił pieszą. Na drodze krajowej nr 15 są w tym mieście utrudnienia, które mogą potrwać ok. trzech godzin.

Oficer prasowy policji w Nowym Mieście Lubawskim poinformował, że piesza zginęła na miejscu. Przyczyn zdarzenia nie podano - ustalają je właśnie policjanci i prokurator.

Ciężarówka, która potrąciła pieszą, ma polskie numery rejestracyjne - podała policja.

Przejście dla pieszych, na którym doszło do tragicznego zdarzenia, znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 15 między Nowym Miastem Lubawskim, a Brodnicą przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim. Służby drogowe informują, że utrudnienia spowodowane wypadkiem potrwają ok. 3 godzin.
Przypomnijmy, że pieszy na przejściu nabiera pierwszeństwa, w momencie wejścia na pasy. Nie wolno mu jednak wchodzić wprost pod nadjeżdżający samochód. Jest podyktowane tym, że kierowca żadnego samochodu, niezależnie od prędkości (w przeciwieństwie do pieszego) nie ma możliwości zatrzymania się w miejscu.

Trzeba również pamiętać, że droga hamowania ciężarówek, ze względu na dużą masę tych pojazdów, a co za tym idzie - dużą energię kinetyczną - jest znacznie dłuższa niż samochodów osobowych.

Reklama

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama