Polskie drogi

Zmarł kierowca ranny w wypadku dwóch ciężarówek

W szpitalu zmarł jeden z kierowców, który w środę wieczorem został ranny w wyniku czołowego zderzenia ciężarówek na trasie S1 w Dąbrowie Górniczej - podały w czwartek rano służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Do wypadku doszło w środę przed godz. 18.00 między skrzyżowaniem S1 z ul. Kusocińskiego a węzłem Pogoria. Jak podawali policjanci, kierowca scanii, jadący w kierunku Częstochowy, podczas wyprzedzania zjechał na pobocze tracąc panowanie nad pojazdem. Przejechał przez pas zieleni i znalazł się na jezdni prowadzącej w przeciwnym kierunku. Tam doszło do zderzenia z inną ciężarówką. Oba pojzady zostały całkowicie zniszczone.

W wypadku ranni zostali obaj kierowcy. Kierujący scanią niedługo po przyjeździe służb na miejsce trafił do szpitala. Uwalnianie z kabiny drugiego kierowcy trwało kilkadziesiąt minut - miał zakleszczone nogi. O tym, że jeden z kierowców biorących udział w wypadku zmarł po przewiezieniu do szpitala, poinformowało rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Po wypadku jezdnia w kierunku Bielska-Białej była zablokowana. Normalny ruch przywrócono po 3 nad ranem.

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy