Polskie drogi

Z dużą prędkością wjechała w prawidłowo poruszające się auto

Sprawczyni zdarzenia nie tylko nie ustąpiła pierwszeństwa innej kierującej, ale jechała z tak dużą prędkością, jakby w ogóle nie wiedziała, że dojeżdża do skrzyżowania i znajduje się na drodze podporządkowanej.

Do zdarzenia doszło w pobliżu przejścia dla pieszych i szkoły podstawowej. Jak wynika z analizy sytuacji na miejscu zdarzenia oraz z nagrania, jakie zarejestrowała kamera na jednym z budynków, kierująca Volvo XC60 48-letnia mieszkanka pow. mławskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej Oplem Insignią i z dużą prędkością wjechała na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia. Oplem kierowała 46-letnia mławianka. Jechała ul. Roweckiego "Grota" od strony ul. Granicznej.

46-latka kierująca Oplem, po zderzeniu z Volvo, straciła panowanie nad pojazdem i zatrzymała się na drzewie. Volvo natomiast uderzyło w ogrodzenie i taras prywatnej posesji, wywracając się na bok. Obie kierujące zostały przewiezione do szpitala w Mławie, doznały ogólnych potłuczeń ciała. Były trzeźwe.

Reklama

Interweniujący patrol zatrzymał kierującej Volvo prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Mławska policja skierowała do zarządcy drogi wnioski o poprawę widoczności oznakowania poziomego i pionowego na tym skrzyżowaniu.  

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy