Polskie drogi

Wyprzedzał na przejściu, pędził 220 km/h!

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na "podwójnej ciągłej", chwilę później jazda z prędkością niemal 220 km/h - takich wykroczeń dopuścił się kierowca mercedesa.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Uwagę policjantów z drogówki zwrócił osobowy mercedes, którego kierowca tak bardzo się spieszył, że postanowił nie czekać do momentu kiedy będzie mógł bezpiecznie wyprzedzać, ale wykonał ten manewr w miejscu, gdzie jest to zabronione - na przejściu dla pieszych i na linii podwójnej ciągłej.

Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 22. To główny szlak komunikacyjny biegnący przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego (woj. lubuskie).
Kiedy policjanci postanowili zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli, okazało się, że będzie to zadanie niełatwe, bo mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością. Pomiar wskazał, że jest, to prędkość niemal 220 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 51-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna tłumaczył policjantom swoje niebezpieczne zachowanie na drodze tym, że bardzo spieszy się do pracy.

Reklama

Policyjna kontrola ostudziła jego pośpiech, bo za wykroczenia, które popełnił został ukarany mandatem w kwocie 1000 złotych.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL