Polskie drogi

Wypadek busa z piłkarzami. Zginęła jedna osoba

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło pod Tomaszowem Lubelskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z busem.

 Do wypadku doszło w środę w miejscowości Podhucie gm. Rachanie (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem Seat Crodoba prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na skutek tego stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z busem marki Mercedes.

21-letni kierowca samochodu osobowego został uwolniony z wraku przez staż pożarną i w ciężkim stanie przewieziony do szpitala. Niestety, mimo prowadzonej reanimacji, nie udało się uratować życia kierowcy. Mężczyzna z powodu rozległych obrażeń ciała zmarł w szpitalu.

Reklama

Kierowca busa, 31-letni mieszkaniec gm. Tyszowce wiózł młodych piłkarzy wracających z meczu. Poza kierowcą, w pojeździe znajdowało się 18 zawodników w wieku od 14 do 20 lat i ich trenerem.

10 pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało przetransportowanych do szpitala w Tomaszowie Lubelskim, celem wykonania badań medycznych, po czym zostali zwolnieni do domów.

Kierowca busa również nie doznał poważnych obrażeń, był trzeźwy. Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama