Polskie drogi

Wpadka wagi ciężkiej. Naprawdę ciężkiej

Ponad 79 ton zamiast dopuszczalnych 32 ważył żuraw skontrolowany przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Nie był to jedyny pojazd nienormatywny, zatrzymany tego samego dnia przez ITD z wydanym zakazem jazdy po kontroli.

O ponad 6 metrów za długi, o blisko pół metra za szeroki, a przede wszystkim zdecydowanie za ciężki był żuraw zatrzymany do kontroli 27 stycznia (poniedziałek) przez patrol inspektorów z łódzkiego WITD na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Inspektorzy odnotowali rażące przekroczenie norm. Zamiast dopuszczalnych 32 ton, pojazd ważył ponad 79 tony, zatem normy przekroczono o blisko 150%. Kierowca nie posiadał zezwolenia właściwej kategorii na przejazd tym pojazdem nienormatywnym po drodze publicznej. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy, żuraw skierowano na parking strzeżony.

Reklama

Taki sam scenariusz powtórzył się jeszcze dwukrotnie podczas poniedziałkowej kontroli ITD w Piotrkowie Trybunalskim. Inspektorzy zatrzymali o blisko 3 tony za ciężki pojazd nienormatywny, którym transportowano zbiorniki betonowe. Zakazem dalszej jazdy skończyła się też kontrola ciężarówki, w której przewożono ładunek podzielny. Pojazd był za szeroki, a kierowca nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Przedsiębiorcy, którzy realizowali przewozy nienormatywne niezgodnie z przepisami muszą się liczyć z karami finansowymi. Inspektorzy ITD wszczęli już wobec wszystkich przewoźników postępowania administracyjne.

ITD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy