Polskie drogi

Wiózł o siedem osób za dużo i nie miał prawa jazdy

Kierowca Volkswagena Transportera zwrócił na siebie uwagę, przekraczając dozwoloną prędkość. Na sumieniu miał jednak znacznie więcej.

Grójeccy policjanci późnym popołudniem, w Brankowie na drodze wojewódzkiej 731 zatrzymali do kontroli busa. Pojazd przekroczył prędkość o 31 km/h w obszarze zabudowanym.

Gdy kierowca został zatrzymany okazało się, że wiezie 7 osób ponad dozwoloną liczbę. Część z pasażerów siedziało w bagażniku na workach z nawozem.

Pojazd był przystosowany do przewozu 8 pasażerów. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Warki kierował busem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, kierowca straci prawo jazdy m.in. za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób. Zatrzymywane jest kierowcy prawo jazdy i przesyłane jest ono do właściwego starosty, który — wydając decyzję administracyjną — formalnie zatrzyma dokument.

Reklama

Gdy sprawca przestępstwa czy wykroczenia narusza zakaz prowadzenia pojazdu. Grozi mu za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

***


Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy