Polskie drogi

Wiózł cielaki peugeotem. Za co dostał mandat?

​Kierowcę przewożącego pięć cieląt peugeotem partnerem zatrzymał do kontroli policyjny patrol z Ostródy - podała w poniedziałek warmińsko-mazurska policja.

Mł. asp. Anna Balińska z ostródzkiej policji powiedziała, że cielęta były przewożone w bagażowej części peugeota partnera. Zatrzymany do kontroli kierowca tłumaczył się, że kupił zwierzęta i jedzie z nimi do swojego gospodarstwa w powiecie działdowskim.

"Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł za wykroczenie polegające na użytkowaniu pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem" - wyjaśniła.

Ponieważ policja zastrzegła, że kierowca nie może kontynuować jazdy z cielętami, musiał przekazać je znajomemu gospodarzowi, który zobowiązał się zaopiekować nimi do czasu zorganizowania przez ich właściciela odpowiedniego, zgodnego w przepisami transportu.

Reklama

Policyjna interwencja w tej sprawie zaczęła się od powiadomienia dyżurnego komendy przez szefa ostródzkiej policji podinsp. Marcina Danowskiego, który był przypadkowym świadkiem nieprawidłowego przewożenia zwierząt. Po jego telefonie dyżurny wysłał na miejsce patrol, a ten zatrzymał do kontroli auto z cielętami.

PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy