Polskie drogi

W ciężarówce wystrzeliła opona, katastrofa była blisko

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór na na autostradzie A1 pomiędzy miejscowościami Wieszowa i Czekanów.

W samochodzie ciężarowym, który przemieszczał się autostradą w kierunku Pyrzowic, wystrzeliła opona. W wyniku tego zdarzenia, 49-letni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne rozdzielające pasy jezdni.

Pojazd przejechał na przeciwległe pasy ruchu, wywrócił się, a po chwili stanął w płomieniach. Doszczętnemu spaleniu uległa kabina kierowcy.

Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń i zdołał opuścić samochód przed rozprzestrzenieniem się ognia. Z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala na obserwację. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu - był trzeźwy.

Reklama

Do późnych godzin nocnych autostrada w kierunku Ostravy była całkowicie zablokowana. Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów straży pożarnej, kilkunastu policjantów z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy, na które kierowali pozostałych uczestników ruchu drogowego.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy