Polskie drogi

Uciekał ukradzionym w Niemczech Golfem

Wszystko wskazuje na to, że straży granicznej, zupełnym przypadkiem, udało się odzyskać "świeżo" ukradziony w Niemczech samochód, wraz ze złodziejem.

28 grudnia w godzinach porannych funkcjonariusze ze straży granicznej w Świecku, na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku wytypowali do kontroli, wjeżdżającego do naszego kraju Volkswagena Golfa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Poznania. Strażnicy graniczni ruszyli więc za nim w pościg.

Podczas jazdy z dużą prędkością, kierujący łamał wiele przepisów, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie. Pojazd w pewnym momencie skręcił z autostrady A2 w kierunku miejscowości Słubice, gdzie wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon.

Reklama

Kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Był nim 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który, jak się okazało, zostało już wcześniej zatrzymane prawo jazdy. Auto nosi ślady uszkodzenia zamka, drzwi oraz stacyjki. Szacunkowa wartość odzyskanego Volkswagena Golfa to ponad 25 tys. zł.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy