Reklama

Polskie drogi

Trudne warunki na drogach. Przeszkadzają opady deszczu i śniegu

We wtorek panują trudne warunku na drogach całego kraju. Kierowcom jazdę może utrudniać deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg - informuje GDDKiA.

Na opady śniegu i śniegu z deszczem muszą przygotować się kierowcy wybierający się w trasę w woj. podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, mazowieckim i dolnośląskim.

Opady deszczu i deszczu przelotnego występują na obszarze całego kraju.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 63 pojazdy do zimowego utrzymania.

Przeszkadzają opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

GDDKiA przekazała, że w ciągu dnia będzie się utrzymywało zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w górach. Na północnym wschodzie możliwe burze.

Reklama

Prognozowana wysokość opadów około 10 mm w zachodnich Sudetach. Spodziewany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 7 cm w górach.

Temperatura maksymalna od 4 st. C do 9 st. C, lokalnie na południowym zachodzie około 10 st. C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem i gdzieniegdzie na północy porywy wiatru do 70 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h i w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warunki na drogach | deszcz | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy