Polskie drogi

Spowodował kolizję z trzema autami. I wtedy zaczęły się jego kłopoty

Policjanci ze Świętochłowic otrzymali zgłoszenie, że na jednym z wiaduktów kolejowych kierowca wpadł w poślizg i uderzył w trzy samochody, które jechały przed nim. Jak się później okazało, spowodowanie kolizji nie było jego jedynym problemem.

Miał zakaz prowadzenia pojazdów. Spowodował kolizję drogową

Chwilę przed godziną 6:00 w miniony poniedziałek (21 listopada) policjanci ze Świętochłowic udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym z wiaduktów kolejowych. Jak się okazało, kierowca Peugeota w czasie zmiany pasa ruchu najechał na inny samochód osobowy. Następnie wpadł w poślizg i uderzył jeszcze w dwa kolejne auta. Na szczęście żaden z uczestników całego zdarzenia nie poniósł poważnych obrażeń.

Policjanci wylegitymowali wszystkich i, jak się okazało, spowodowanie kolizji nie jest jedynym problemem kierującego Peugeotem 32-letniego mieszkańca Pińczowa. Mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Reklama

Jakie konsekwencje poniesie kierowca Peugeota?

Kierowca Peugeota poniesie konsekwencje swoich czynów. Skierowano już wniosek do sądu o ukaranie go za niezachowanie należytej ostrożności, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za te czyny 32-latek może spodziewać się grzywny. 

Znacznie bardziej odczuwalne mogą być jednak dla niego skutki niestosowania się do wyroku sądowego oraz kierowanie pojazdem pomimo zakazu. Za to może trafić do więzienia na 5 lat.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakaz prowadzenia pojazdów | kolizja drogowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy