Polskie drogi

Spektakularny policyjny pościg. 68 punktów karnych

Poniżej spektakularny policyjny pościg. Prawie w stylu amerykańskim. W godzinach wieczornych załoga radiowozu zauważyła na ul. Mostowej w Jeleniej Górze renault clio bez tylnej tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego. Ten jednak zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Do pościgu włączyły się kolejne patrole.

Uciekając kierowca clio  wielokrotnie nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał pod prąd, na ograniczeniu prędkości do 20 km na godzinę miał na liczniku 100 km/h, wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Słowem  stwarzał  zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

Ucieczka zakończyła się na ul. Drzymały  gdzie jego auto zostało zablokowane. Mężczyzna jednak dalej się nie poddawał i wyskakując z samochodu próbował jeszcze uciekać pieszo. Po zatrzymaniu, okazał się nim 22 - letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Oprócz niego w aucie były jeszcze dwie osoby w wieku 16 i 17 lat.

Reklama

Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania, ani żadnych dokumentów pojazdu. Jak już wspomnieliśmy samochód nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej, a przednia należała do innego auta. Okazało się też, że głównym powodem ucieczki był fakt, że mężczyzna nie powrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Zatrzymanemu do odbycia całego wyroku pozostało jeszcze 1,5 roku.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Policjanci wyliczyli mu też 68 punktów karnych. Pojazd został odholowany, a kierowca wrócił do zakładu karnego.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy