Polskie drogi

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszej

Wczoraj (19.11) doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych z udziałem pieszych. Jeden z nich był tragiczny w skutkach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Struża na drodze krajowej K-12 o godz. 16:40. 39-letni kierujący Volkswagenem Passatem potrącił przechodzącą przez jezdnię 72-letnią mieszkankę gminy Trawniki. Kobieta w wyniku poniesionych obrażeń i pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarła na miejscu zdarzenia. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Do drugiego zdarzenia doszło w Świdniku na ul. Kosynierów tuż przed godziną 17. Kierująca Toyotą Yaris 20-letnia mieszkanka Świdnika potrąciła znajdującą się na przejściu 61-letnią kobietę. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Reklama

Policjanci przypominają, a my wraz z nimi, o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Taki obowiązek jest co prawda tylko poza terenem niezabudowanym, ale szybko zapadający zmrok i niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że nawet w mieście pieszy nie zawsze jest dostatecznie widoczny. A to właśnie niezauważenie lub zbyt późne zauważenie pieszego jest przyczyną większości tego typu wypadków.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy