Polskie drogi

Ścigali się na S8. Po drodze wyprzedzili radiowóz!

​Policjanci z warszawskiej drogówki, podczas patrolowania trasy S8, zauważyli niecodzienny widok. Dwóch kierujących, poruszając się po jednym ze stołecznych odcinków tej trasy, urządziło sobie wyścigi, zupełnie nie zważając na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie na innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED na co dzień spotykają się z wieloma przejawami lekceważenia i ignorowania przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Tym razem jednak zachowanie, jakiego dopuścili się dwaj kierujący, wywołało u policjantów przerażenie, zapewne wśród wielu innych uczestników ruchu drogowego także.

Sceny rodem z gry komputerowej na szczęście bardzo szybko zostały ukrócone przez funkcjonariuszy. Teraz dwaj nieodpowiedzialni kierujący za swoje brawurowe czyny odpowiedzą przed sądem. Policjanci, z racji rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, jak i spowodowania przez nich zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, odstąpili od postępowania mandatowego. 

Reklama

Obu kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy i sporządzono do sądu wnioski o ukaranie.

Za popełnienie wykroczenia w postaci spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sąd może wymierzyć karę grzywny do 5000 zł oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy