Polskie drogi

S7 Miechów-Szczepanowice coraz bliżej. Kiedy kierowcy pojadą nową trasą?

Trwa budowa trasy S7 relacji Miechów-Szczepanowice. Jeszcze w lutym cały plac budowy wyglądał jak jedno wielkie bagno, dziś przypomina już drogę ekspresową. Najcięższe wyzwania drogowcy mają już za sobą, co potwierdza fakt, że trasa jest zrealizowana w blisko 80 procentach. Kiedy wyjedziemy z Krakowa nową drogą?

Czekamy na nowy odcinek S7. Miechów-Szczepanowice w budowie

Jesteśmy bliżej, niż dalej. Odcinek łączący Miechów i Szczepanowice jest ukończony w niemal 80 procentach. Na dwóch trzecich trasy jest już ułożony asfalt, a w niektórych miejscach widoczna jest już także warstwa wiążąca. Na nowych zdjęciach widać również wykopy i mosty przecinające trasę. 

Miechów-Szczepanowice. Kiedy pojedziemy nową trasą?

Taki stan rzeczy napawa optymizmem wielu kierowców i pozwala wierzyć, że jeszcze w tym roku - być może jeszcze w sierpniu - trasa zostanie oddana do użytku. Droga stanowi fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa - Rabka - Chyżne - Słowacja i jest jednym z brakujących elementów sieci kompleksowej TEN-T (Transeuropejskiej sieci transportowej).

Reklama

Miechów-Szczepanowice. To inwestycja za 162 mln złotych

Na wybudowanie ok. 5,3-kilometrowego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła 162 mln i 440 tys. złotych. W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Zarządzeniami Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatnia prosta do stolicy

Na chwilę obecną w budowie są dwa odcinki drogi ekspresowej nr 7 na północ od Krakowa - wspomniany odcinek między węzłami Miechów i Szczepanowice oraz 18,3 km trasy od węzła Widoma do Nowej Huty. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad istnieje szansa, że ten drugi będzie gotowy w listopadzie 2024 roku. Szybciej, i wygodniej - na nową “siódemkę" kierowcy czekają od lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GDDKiA | droga krajowa | trasa S7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama