Polskie drogi

Próbował przejechać "gabarytem" przez bramki. Nie wyszło

Kierowca zespołem pojazdów ponadnormatywnych sądził, że zmieści się w zwykłej bramce punktu poboru opłat na autostradzie. Nie zmieścił.

23 września policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zostali wezwani do punkt poboru opłat w okolicach Balic, gdzie kierujący zespołem pojazdów ponadnormatywnych usiłował przejechać przez bramkę. Próba przejazdu była na tyle nieudolna, że kierujący prowadzonym przez siebie pojazdem uszkodził infrastrukturę bramek.

Kierujący nie zwrócił uwagi na wymiary prowadzonego przez siebie zespołu pojazdów i nie zachowując bezpiecznej odległości od urządzeń zabezpieczających bramkę ładunkiem przewożonym na naczepie dokonał uszkodzenia konstrukcji bramki oraz zamontowanych na niej dwóch monitorów. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego kierujący został ukarany mandatem karnym.

Reklama

Policja przypomina jednocześnie, że kierowcy "gabarytów" powinni korzystać z bramek specjalnie dla nich przygotowanych. Jadąc w kierunku Katowic do przejazdu pojazdem ponadnormatywnym w punkcie poboru opłat w Balicach dedykowana jest bramka oznaczona numerem 1-1s, zaś jadąc w kierunku Rzeszowa numerem 16-17.


Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy