Polskie drogi

Pożar na parkingu pod Pruszczem Gdańskim. Spłonęło 16 samochodów

W nocy z poniedziałku na wtorek wybuchł pożar na parkingu w Rusocinie w województwie pomorskim. Niewykluczone, że przyczyną było podpalenie.

O zdarzeniu poinformowała na swoim facebookowym profilu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim. W nocy wybuchł pożar na terenie należącym do jednej z lokalnych firm transportowych. W wyniku zdarzenia, którego przyczyny nie są jeszcze znane, uszkodzeniu uległo aż 16 pojazdów, w tym samochody osobowe, auto dostawcze, ciągniki siodłowe z naczepami i bez oraz samochody ciężarowe, tzw. solówki. 

W akcji ratunkowej brało udział 9 zastępów straży pożarnej

Strażacy oprócz gaszenia płonących pojazdów zajęli się również ochroną pobliskiego budynku magazynowego przed niszczącym działaniem żywiołu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

Reklama

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego zajęła się wypompowaniem ok 3 tys. litrów oleju napędowego znajdujących się w zbiornikach paliwowych pojazdów uszkodzonych przez ogień. Straty wstępnie oszacowano na przeszło 2 miliony złotych.

Przyczyna pożaru nie jest znana, policja zabezpiecza ślady i nagrania z monitoringu. Według lokalnych mediów nie można wykluczyć, że przyczyną pożaru było podpalenie.

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy