Polskie drogi

Potrącił pieszą na pasach. Policja nie miała wątpliwości, że to jej wina

Na jednym z przejść dla pieszych w Lubinie kierowca samochodu osobowego potrącił kobietę. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że winna zdarzeniu jest piesza.

Volkswagen potrącił pieszą na pasach

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę przed godziną 18:00, na jednej z lubińskich ulic. Piesza, 41-letnia mieszkanka Legnicy, weszła na przejście dla pieszych i została potrącona przez Volkswagena.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w momencie wejścia pieszej na przejście, na sygnalizatorze paliło się czerwone światło. W efekcie nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się Volkswagenowi i doszło do potrącenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca osobówki, 31-letni mieszkaniec Lubina, był trzeźwy. Co innego piesza. Miała ona w organizmie 2,2 promila alkoholu.

Reklama

Ze względu na poniesione obrażenia podjęto decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność na drogach

Policja niezmiennie apeluje o zachowanie ostrożności na drogach zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Bezpieczna jazda jest istotna szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy zmrok zapada szybciej. Trzeba też pamiętać o pojawiających się opadach deszczu oraz śniegu, a także o mgłach. W efekcie, jeśli nie zachowujemy ostrożności na drodze, możemy doprowadzić do poważnego zdarzenia.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: potrącił | piesza | policja | pasy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy