Polskie drogi

Potrącenie pieszej na przejściu. Co zrobił kierowca?!

70-letnia mieszkanka Biłgoraja została potrącona na przejściu dla pieszych. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Do wypadku doszło około godziny 17:30, gdy było już ciemno. Policjanci biłgorajskiej drogówki zostali skierowani na ul. Lubelską w Biłgoraju gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety.

Policjanci ustalili, że w przechodzącą przez przejście 70-latkę z Biłgoraja uderzył 46-latek z gminy Frampol, który kierował Fordem. Kierowca był trzeźwy.

Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą monitoringu znajdującą się na jednym z budynków w okolicy miejsca zdarzenia. Na nagraniu widać, że piesza weszła na przejście, pokonała oś jezdni i znajdowała się już na jej drugiej połowie, gdy nadjechał samochód, który niemal bez hamowania ją potrącił.

Reklama

Uderzenie było mocno, kobiet została wyrzucona w powietrze, z obrażeniami została przewieziona do szpitala w Biłgoraju. Na szczęście obrażenia nie zagrażają jej życiu.

46-letni kierowca forda za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Mężczyźnie zostało już zatrzymane prawo jazdy.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy