Polskie drogi

Potrącenie dziecka na hulajnodze

Chwila nieuwagi za kierownicą może doprowadzić do tragedii. Przekonał się o tym kierowca, który na przejściu potrącił dziecko na hulajnodze.

W poniedziałkowy wieczór (16 sierpnia) we Wschowie doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia z udziałem dziecka. 10-letni chłopiec przejeżdżał hulajnogą przez przejście dla pieszych. W momencie, gdy był już na drugim pasie, został potrącony przez kierującego Volkswagenem Passatem, 20-letniego mężczyznę. 

Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Chłopiec został przetransportowany do szpitala. Tam po badaniach okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń i nie było potrzeby hospitalizacji, w świetle prawa zdarzenie było więc wykroczeniem - kolizją. 

Reklama

Mimo tego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w Sądzie Rejonowym we Wschowie. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Przypomnijmy, że o ile po przejściu dla pieszych nie wolno przejeżdżać hulajnogami elektrycznymi ani innymi urządzeniami transportu osobistego (UTO), a także rowerami, o tyle dozwolone jest przejeżdżanie po pasach na wszelkiego rodzaju urządzeniach wspomagających ruch (UWR), do których zaliczamy zwykłe hulajnogi, deskorolki, wrotki czy rolki.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy