Polskie drogi

Potężny łoś wbiegł tuż przed radiowóz

Wbiegające na drogi dzikie zwierzęta to duże zagrożenie dla kierowców. Do zdarzeń takich najczęściej dochodzi w lasach, ale czasem - nawet na terenach miejskich. Przekonali się o tym... policjanci z Włocławka.

Gdy funkcjonariusze włocławskiej "drogówki" patrolowali ulice miasta, zauważyli zwierzę, które wybiegło z lasu i postanowiło przejść na drugą stronę bardzo ruchliwej drogi krajowej. Policjanci, widząc, że sytuacja może być niebezpieczna, zarówno dla podróżnych, jak i zwierzęcia, spowolnili ruch i ostrzegli kierowców jadących za radiowozem o możliwym zagrożeniu.

Zjechali na środek jezdni, włączając jednocześnie sygnały świetlne, co pozwoliło zwierzęciu bezkolizyjnie przejść na drugą stronę.

To zdarzenie doskonale pokazuje, że sytuacja na drodze może zmienić się w ułamku sekundy. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć z jakim zagrożeniem przyjdzie nam się zmierzyć na drodze.  Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta mogą pojawić się niespodziewanie nie tylko poza miastem, ale także w okolicach miejskich kompleksów leśnych.

Reklama

INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama