Polskie drogi

Ominął samochód przepuszczający pieszych

Nagranie sytuacji, która jest podręcznikowym przykładem tego, jak NIE należy zachowywać się na drodze.

Wiele osób o tym nie myśli, ale jadąc samochodem istnieje całkiem sporo, z pozoru błahych sytuacji, które stwarzają bardzo duże zagrożenie.

Jedną z nich jest wyprzedzanie innego samochodu przed lub na przejściu dla pieszych. Zwykle możemy to zaobserwować na drogach dwupasmowych, kiedy jeden z kierowców nawet nie zauważa, że przejeżdżając obok samochodu poruszającego się sąsiednim pasem, wykonuje manewr wyprzedzania  w miejscu, gdzie znajduje się przejście.

Poniższa sytuacja jednak jest znacznie bardziej poważna. Otóż kierujący Renault Megane tak bardzo chciał wyprzedzić jadącego przed nim Seata Ibizę, że zdecydował się rozpocząć manewr pomimo tego, że z naprzeciwka jechał inny samochód (Peugeot 407). Nie przeszkadzała mu również podwójna ciągła linia.

Reklama

Jakby tego było jeszcze mało, ciągła linia znajdowała się w tym miejscu, ze względu na przejście dla pieszych. Co więcej, kiedy kierujący Renault zaczął wyprzedzać, Seat zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. W efekcie kierowca Megane’a dopuścił się ominięcia pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. A za takie wykroczenia policjanci czasami zabierają prawo jazdy i kierują sprawę do sądu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyprzedzanie na pasach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy