Polskie drogi

Łuków. Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Wszystko nagrała kamera

​Kamera monitoringu zarejestrowała tragiczny wypadek w Łukowie (woj. lubelskie), w którym śmierć pod kołami ciężarówki poniosła rowerzystka.

Za kierownicą samochodu ciężarowego siedział 34-letni obywatel Białorusi, natomiast rowerem jechała 67-latka.

Rowerzystka wjechała przed ciężarówkę

Jak informowała zaraz po wypadku policja, funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca rowerem włączała się do ruchu i wjechała na jezdnię po której poruszała się ciężarówka. 34-latek nie wyhamował i potrącił pokrzywdzoną rowerzystkę.

Niestety, kobieta dostała się pod koła samochodu, w efekcie doznała poważnych obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.

Kamera monitoringu zarejestrowała wypadek

W internecie pojawiło się jednak nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała przebieg wypadku. Na filmie widać, że kobieta poruszała się prawdopodobnie chodnikiem (nie widać oznaczeń drogi rowerowej). W pewnym momencie, nie oglądając się za siebie, zjeżdża na ulicę i próbuje przejechać na prawy pas. Niestety, nie widziała, że pasem tym z tyłu nadjeżdża ciągnik siodłowy z naczepą.

Reklama

Jego kierowca natychmiast zaczął hamować, jednak droga hamownia 40-tonowego kolosa okazała się zbyt długa, by udało się uniknąć potrącenia rowerzystki. W efekcie doszło do tragicznego wypadku.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tragiczny wypadek | rowerzyści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy