Polskie drogi

Kierowca BMW potrącił pieszego. Na drodze ekspresowej!

​Policjanci z Piotrkowa, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze ekspresowej S8, na terenie gminy Wolbórz. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy śmierć na miejscu poniósł poruszający się pieszo 54-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2021 roku około godziny 20.40 w miejscowości Proszenie w gminie Wolbórz, na 335,2 km drogi ekspresowej S8. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierujący BMW, który jechał drogą S8 w kierunku Warszawy, potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię z prawej strony na lewą. Oczywiście na drodze ekspresowej ruch pieszych jest zabroniony. 

W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący BMW 58-letni mieszkaniec Warszawy był trzeźwy. 

Policja dodaje, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, co jest obowiązkowe w terenie niezabudowanym po zmierzchu.

Reklama

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności wypadku drogowego wyjaśniają pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim piotrkowscy policjanci.

Policja przypomina pieszym, że drogi ekspresowe, podobnie jak autostrady, są drogami o ograniczonej dostępności, dopuszcza się na nich wyłącznie ruch pojazdów samochodowych. Oznacza to, że po drodze ekspresowej i autostradzie nie mogą poruszać się piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. 

***

INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy