Polskie drogi

Każdy z zatrzymanych dostawczaków był przeładowany!

10 busów na 10 skontrolowanych przez pomorską Inspekcję Transportu Drogowego było przeciążonych. To nie jedyne pojazdy, które ostatnio "upolowali" inspektorzy ITD.

Wyniki kontroli przeprowadzonych ostatnio przez inspektorów z Gdańska są dalekie od optymistycznych. Podczas jednodniowej akcji pomorska ITD skierowała na wagi dziesięć pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Wszystkie były przeciążone. Najcięższe ważyły o 3 tony za dużo, niemal dwukrotnie zatem przekraczały dopuszczalne normy.

Jeden z busów był też niesprawny technicznie. W sierpniu 2019 r. z uwagi na usterki zatrzymano dowód rejestracyjny tego busa. Zgłoszone wówczas wady, nie zostały usunięte. Dodatkowo pojazd poruszał się po drogach bez ważnego badania technicznego. Po kontroli pomorskiej ITD bus trafił do warsztatu. Przeciążone pojazdy mogły ruszyć w dalszą podróż, dopiero po usunięciu nadmiaru ładunku.

Reklama

Niezbyt dobrze wypadły też kontrole przeprowadzone w Piórkowie przez świętokrzyską ITD. Inspektorzy skierowali na wagi 5 busów. Dwa z nich ważyły za dużo. Jeden z pojazdów miał też cofnięty drogomierz. Stan licznika wskazywał wartość o ok. 400 000 km mniejszą w porównaniu do kontroli, przeprowadzonej przez inspektorów w listopadzie ubiegłego roku. Ponieważ manipulowanie licznikiem przebiegu jest przestępstwem, sprawę przekazano policji.

ITD/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy