Polskie drogi

Karambol na A4! Cztery osoby nie żyją

Cztery osoby zginęły, a 13 zostało rannych w zderzeniu 11 samochodów na autostradzie A4, do którego doszło w czwartek na 174 kilometrze tej trasy w kierunku Opola. W piątek rano odblokowano autostradę w miejscu wypadku i jest przejezdna w obu kierunkach.

Wcześniej policja informowała, że w wypadku zginęło sześć osób. Według Alicji Jędo, rzeczniczki Komendy Powiatowej Policji w Oławie, w karambolu śmierć poniosły cztery osoby. Trzynastu rannych trafiło do szpitali w Oławie i Wrocławiu.

Do wypadku doszło w czwartek około godz. 18. tuż przed remontowanym odcinkiem autostrady A4, w okolicach węzła Brzezimierz na 174 kilometrze w kierunku Opola. Jak podała Jędo, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w auto osobowe uderzył tir. "Te pojazdy uderzyły w kolejne" - mówiła policjantka.

Reklama

W akcji ratowniczej uczestniczyli ratownicy z kilkunastu karetek oraz dwóch śmigłowców LPR. Do pomocy rannym skierowano również kilka zastępów straży pożarnej.

Jak poinformował PAP w piątek przed godz. 5 rano dyżurny GDDKiA, trasa jest już przejezdna w obu kierunkach. Po wypadku autostrada była zablokowana, auta kierowano na objazdy drogą krajową nr 94.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: autostrada A4 | wypadek | karambol
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama